Hokejové Brusle Bauer Vapor X2.9 JR

Doprava zdarma
Výprodej
-22%
Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9 v juniorském provedení. Jedná se o vyšší střední model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Bauer snížil počet modelů v řadě a tyto brusle nahrazují kombinaci starších modelů Vapor X700 S17 a X800 S17.
Zobrazit více
Základní cena
7 198 Kč
 
Zlevněná cena
5 589 Kč
(4 619 Kč bez DPH)
Zlevněná cena, nelze uplatnit další slevy
Výrobce:Bauer
Novinka sezóny 2019 / 2020
Věková kategorie Juniorská
Produktová řada Bauer Vapor
Tepelné tvarování Ano, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka)
Měnitelný nůž Ano
Výkonnostní úroveň Střední úroveň
Při nákupu na všech prodejnách První broušení a vypečení ZDARMA
Značení střihu bruslí D, EE, R
Profil nože Bez profilu
Střih bruslí Půdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Při nákupu na prodejnách Mělník, Kladno a Litvínov 3D skenování nohou ZDARMA

U každé varianty produktu se po kliknutí na ikonku zobrazí dostupnost na jednotlivých skladech

varianty produktu (1)

Velikost
Šířka
Výběr varianty
Dostupnost

Velikost 4,5 (EUR 38), Šířka EE

Ihned k odeslání (1 párů)
Ověřit prodejny
párů
Koupit
Popis produktu
Parametry
soubory a odkazy

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9 Junior

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Kvalitní hokejové brusle Bauer Vapor X2.9 v juniorském provedení. Jedná se o vyšší střední model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Bauer snížil počet modelů v řadě a tyto brusle nahrazují kombinaci starších modelů Vapor X700 S17 a X800 S17.

 

 • Kolekce: 2019 / 2020

 • Produktová řada: Vapor

 • Nahrazují model: Kombinace X700 S17 a X800 S17

 • Výkonnostní úroveň: Juniorská střední úroveň

 • Modely řady: Univerzální - NS a NSX, X2.5, X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vnější část brusle

Vnější část brusle je vyrobena ze 3D tvarované tkaniny s názvem TECHMESH, která poskytuje skvělou ochranu a oporu nohy v brusli.

V zadní části brusle najdeme výstupky, které se nazývají X-rib žebrování, a které napomáhají k fixování paty v brusli pro maximalizaci odrazu. Toto žebrování je u bruslí řady Vapor osvědčené, a proto je použito na všech vyšších modelech této řady.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Výstelka je tvořena ze speciální tkaniny MICROFIBER z mikrovlákna, která je voděodpudivá. V oblasti kotníku jsou pak tepelně tvarovatelné výstelky z pěny AEROFOAM, které se skvěle přizpůsobí dle potřeby.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Ochrana jazyka brusle

Jazyk brusle je dvoudílný o tlouštce 48oz. Součástí jazyku je integrovaný chránič nártu, který je oproti starším modelům propracovanější. Díky tomu skvěle chrání proti nárazům a prořezávání tkaniček, a zároveň nijak nepřekáží.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vložka v brusli

Vložka v brusli se nazývá FORM FIT+. Tato vložka je z paměťové pěny, díky čemuž je opravdu pohodlná.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Edge (možno samostatně měnit pouze nůž/runner bez nutnosti výměny holderu).

Nůž (runner) LS1 Edge (LightSpeed 1 Edge) je vyroben z oceli střední výkonnostní úrovně. Tento nůž je, stejně jako nože kvality LS2 a StainlessSteel, standardní výšky, tedy o 3 mm nižší než nože kvality LS3, LS4 a LS5.

 

Náhradní nože, které lze k tomuto modelu bruslí použít, jsou LightSpeed 2 Edge, LightSpeed 3 Edge, LightSpeed 4 Edge a LightSpeed 5 Edge.

Přívlastek "Edge" znamená, že se jedná o typ výměny nože pomocí "vycvaknutí", nikoliv o starý způsob výměny nože prostřednictvím šroubování uchycení skrze patu brusle.

Více informací ohledně výměny nože

V této sérii mají vyměnitelný nůž tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Comfort Edge

Horní hrany brusle u kotníku jsou zakončeny polstrováním Comfort Edge, díky kterému je zamezeno nežádoucím odřeninám v této oblasti.

 

 

 

 

 

 


  

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Střihům a tvarům, které uvádíme na obrázku a popisujeme níže odpovídají všechny typy bruslí, které jsou vyráběny v šířkách D, EE a případně R. Uvedené specifikace neplatí pro brusle, které se vyrábějí ve FITech.

 

 

 

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Šířky bruslí s označením D, EE a R

 

Šířky bruslí s označením D, EE a R

Brusle, které nejsou vyráběny ve FITech, jsou na trhu k dostání v šířkách D, EE a případně R.

Tato označení rozlišují šířku bruslí v přední části (viz obrázek). Šířka D znamená užší přední část brusle, šířka EE je širší přední část brusle a šířka R je univerzální šířka, kterou naleznete na základnějších modelech bruslí.

 


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3.

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

Video - Představení nových střihů bruslí Bauer od sezóny 2020/2021 naleznete zde

 

Všechny modely řady Vapor 2019/2020:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X PRO - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

Všechny modely řady Vapor 2020/2021:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X PRO - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

Rozdíl představují výkonnostní modely Vapor X2.9, 2X a 2X PRO, které byly v sezoně 2019/2020 k dostání pouze v dřívějším značení D / EE, pro novou sezonu 2020/2021 jsou k dispozici ve FITech. Sehnat je ale i nyní lze ve "starším" značení D / EE.


Profilování bruslí HokejLevně.cz

 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení.

Proces profilování bruslí odstraňuje nerovnosti obou nožů, a protože se oba nože profilují současně, dochází k dokonalému vyrovnání obou nožů. Toto vyrovnání, společně se správným výběrem šablony následně hráči umožní brousit brusle na menší hloubky žlábků (značení žlábků vyššími čísly), díky čemuž dochází ke zlepšení obratnosti a snížení namáhání tříšel a dalších svalů.


Profilování bruslí profil 13 - HokejLevně.cz

Samostatný profil 13 ft

Jedná se o univerzální profil vhodný pro amatérské hokejisty a děti. Tento profil má po celé délce nože rádius 13 ft, který je vhodný pro dobrý odraz při delším skluzu. Většina bruslí, které nejsou naprofilované mají rádius zhruba 9 ft - 11 ft. Při naprofilování na 13 ft tedy dojde ke zploštění prostřední části nože, čímž se zvýší plocha nože, která je v přímém kontaktu s ledem. To má za výsledek celkové zlepšení stability.

Díky odrazu větší plochou dokážete stejně rychle bruslit s daleko mělčím žlábkem při zachování perfektní stability.

Více informací o profilování bruslí a výsledky našeho vlastního testování profilování naleznete v sekci Profilování bruslí

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor X2.9 umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

V této sérii jsou tepelně tvarovatelné tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Nabízené varianty velikostí a šířka bruslí

Jednotlivé modely bruslí jsou nabízeny buď ve všech velikostech (v celých číslech i v půlkách), nebo pouze v celých číslech. Jedná se o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

Model bruslí Bauer Vapor X2.9 je nabízen v celých číslech i půlkách.

 • Pouze celá čísla: X2.5

 • Všechny nabízené velikosti: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Nižší modely bruslí Bauer se vyrábí pouze v jedné univerzální šířce bruslí (označováno R). U vyšších modelů je ovšem možné vybrat si ze dvou šířek bruslí, a to z varianty D nebo EE. Rozdíl v šířce bruslí je ovšem pouze v oblasti přední části brusle, nikoliv po celé délce brusle.

Šířka D je užší verze přední části brusle, šířka EE je širší typ přední části brusle.

 • Pouze univerzální šířka R: X2.5

 • Obě šířky brusle D i EE: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Upozornění: Nově, od sezony 2020/2021, přichází Bauer s označením výkonnostních modelů pomocí FITů. Tato změna se týká i modelu Vapor X2.9, který tedy lze pořídit v tomto detailu produktu v šířkách "D" / "EE", ale také nově ve FITech.


  Hokejové Brusle Bauer Vapor X2.9 SR

   

  Přehled nastupujících modelů

  Grafický přehled nastupujících modelů bruslí včetně znázornění, které modely nahradily.

  Pokud potřebujete jakkoliv poradit s výběrem bruslí, navštivte naší Hokejovou Poradnu nebo nás kontaktujte na čísle 771 188 661

  Měnitelný nůžAno
  Novinka sezóny2019 / 2020
  Při nákupu na všech prodejnáchPrvní broušení a vypečení ZDARMA
  Při nákupu na prodejnách Mělník, Kladno a Litvínov3D skenování nohou ZDARMA
  Produktová řadaBauer Vapor
  Tepelné tvarováníAno, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka)
  Věková kategorieJuniorská
  Výkonnostní úroveňStřední úroveň
  Značení střihu bruslíD, EE, R
  Profil nožeBez profilu
  Střih bruslíPůdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
  Diskuze je prázdná.
  Přidat příspěvek do diskuze
  K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

  HokejLevně.cz využívá pro správu webové stránky soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod webu nezbytné, některé z nich nám pomáhají vylepšit váš uživatelský zážitek. Soubory cookies si můžete přizpůsobit podle sebe.

  Více o GDPR

  Souhlasím
  Přizpůsobit nastavení