Hokejové Brusle Bauer Vapor 3X PRO INT

Doprava zdarma
Výprodej
-24%
Nové brusle Bauer Vapor 3X PRO ve velikosti Intermediate jsou druhým nejvyšším modelem řady Vapor a jsou novinkou sezony 2021/2022.
Zobrazit více
Základní cena
13 229 Kč
 
Zlevněná cena
9 999 Kč
(8 264 Kč bez DPH)
Zlevněná cena, nelze uplatnit další slevy
Výrobce:Bauer
Novinka sezóny 2021 / 2022
Věková kategorie Intermediate
Produktová řada Bauer Vapor
Tepelné tvarování Ano, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
Měnitelný nůž Ano
Výkonnostní úroveň Nejvyšší úroveň
Při nákupu na všech prodejnách První broušení a vypečení ZDARMA
Značení střihu bruslí FIT 1, FIT 2, FIT 3
Profil nože 10 stop
Střih bruslí FIT 1 - úzká a nízká brusle
FIT 2 - středně široká a středně vysoká brusle
FIT 3 - široká a vysoká brusle
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno 3D skenování nohou ZDARMA
katalogové číslo: 1058310

U každé varianty produktu se po kliknutí na ikonku zobrazí dostupnost na jednotlivých skladech

varianty produktu (3)

Velikost
Střih
Výběr varianty
Cena s DPH
Dostupnost

Velikost 4,5 (EUR 38), Střih FIT 2

9 999 Kč
Odeslání do 3 pracovních dnů (1 párů)
párů
Koupit

Velikost 5 (EUR 38,5), Střih FIT 2

9 999 Kč
Ihned k odeslání (1 párů)
párů
Koupit

Velikost 6,5 (EUR 41), Střih FIT 2

9 999 Kč
Vyprodáno
Popis produktu
Parametry
soubory a odkazy

Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Nové brusle Bauer Vapor 3X PRO ve velikosti Intermediate jsou druhým nejvyšším modelem řady Vapor a jsou novinkou sezony 2021/2022.

 

 • Kolekce: 2021 / 2022

 • Produktová řada: Vapor

 • Nahrazují model: Vapor 2X

 • Výkonnostní úroveň: Intermediate nejvyšší úroveň

 • Modely řady: Univerzální - X-LS a X-LP, X3.5, X3.7, 3X, 3X PRO, HYPERLITE

 


Představení produktu

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Vnější část brusle

 

Vnější materiál brusle tvoří patentovaný Curv composite, který se dá již řadu let považovat za "stálici" v rámci využití u profesionálních modelů bruslí značky Bauer. Tento materiál je nejen ultralehký, ale také tepelně přizpůsobivý, takže se při odborném nahřátí v troubě tvaruje dle potřeby hráče.

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Vnitřní část brusle je tvořena Hydrolite technologií, která slouží pro skvělou fixaci nohy v brusli.

Zároveň je oblast kotníku řešena speciální pěnou s pamětí s názvem AEROFOAM+. Tato pěna je perfektně přizpůsobivá dle potřeb každého hráče a tvaruje se buď samotným užíváním, nebo tepelným tvarováním.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

Šněrování a tkaničky do bruslí

Šněrování je vyrobeno ze vstřikovaného plastu. Systém je vyřešen tak, že nabízí možnost využití dodatečných 3 oček v horní části brusle. Můžete si tak nohu v brusli lépe zafixovat, což oceníte při rychlých změnách směru, kdy bude brusle lépe reagovat.

Tkaničky do bruslí

Běžně jsou v nových bruslí bavlněné tkaničky, které se mají tendenci během hraní povolovat. Proto doporučujeme pořídit si voskované tkaničky, které se tolik nepovolují.

Veškerou nabídku voskovaných tkaniček naleznete zde

Jak zvolit správnou délku tkaniček do svých bruslí?

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Ochrana jazyka brusle

Ochranu jazyku tvoří vstřikovaný chránič nártu. Zároveň je jazyk trojdílný a plstěný o tlouštce 48 oz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Vložka v brusli

Vložka využívá stejné technologie jako předchůdce tohoto modelu (Vapor 2X). Technologie se nazývá LOCK FIT a má za efekt lepší "uzamčení" nohy a zamezení nežádoucích pohybů v brusli. To je přínosem i v rámci maximalizace energie vynaložené do každého odrazu.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Edge (možno samostatně měnit pouze nůž/runner bez nutnosti výměny holderu).

Nůž (runner) TUUK LS Pulse SS s profilováním. Nůž je naprofilovaný na profil 10 a jedná se o nejvyšší z nožů, které Bauer nabízí (stejně vysoký jako typ LS Pulse TI a LS Pulse).

Náhradní nože, které lze k tomuto modelu bruslí použít, jsou LightSpeed 2 Edge, LightSpeed 3 Edge, LightSpeed 4 Edge, LightSpeed 5 Edge, LightSpeed Pulse TI EdgeLightSpeed Pulse Edge a LightSpeed CarbonLite Edge.

Přívlastek "Edge" znamená, že se jedná o typ výměny nože pomocí "vycvaknutí", nikoliv o starý způsob výměny nože prostřednictvím šroubování uchycení skrze patu brusle.

Více informací ohledně výměny nože

V této sérii mají vyměnitelný nůž tyto modely: X3.7, 3X, 3X PRO a HYPERLITE


   Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Asymetricky tvarovaná špička brusle

Asymetricky tvarovaná špička brusle je využita i u tohoto modelu. Tato špička nabízí zvýšený kontakt chodidla s bruslí, díky čemuž je pak brusle lépe cítit na noze.

Vývoj této speciální špičky vychází z nasbíraných dat z nascenovaných chodidel hráčů po celém světě.

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

 

Comfort Edge

Horní hrany brusle u kotníku jsou zakončeny měkčeným polstrováním Comfort Edge, díky kterému je zamezeno nežádoucím odřeninám v této oblasti. Zvláště pak při větších náklonech v bogně nebo přešlapování.

 

 

 

 


 

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Střihům a tvarům, které uvádíme na obrázku a popisujeme níže odpovídají všechny typy bruslí, které jsou vyráběny v šířkách D, EE a případně R. Uvedené specifikace neplatí pro brusle, které se vyrábějí ve FITech.

 

 

 

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (toto platí v případě INT a SR velikostí).

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

Video - Představení nových střihů bruslí Bauer od sezóny 2020/2021 naleznete zde

 

Všechny modely řady Vapor 2021/2022:

 • X3.5 - JR, INT, SR - nabízená šířka přední části brusle pouze D (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X3.7 - INT, SR - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X YTH - nabízená šířka přední části brusle pouze D (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X JR - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X INT, SRnabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X PRO YTH - nabízená šířka přední části brusle pouze D (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X PRO JR -  nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 3X PRO INT, SRnabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • HYPERLITE INT, SR - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)


Profilování bruslí HokejLevně.cz

 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení.

Proces profilování bruslí odstraňuje nerovnosti obou nožů, a protože se oba nože profilují současně, dochází k dokonalému vyrovnání obou nožů. Toto vyrovnání, společně se správným výběrem šablony následně hráči umožní brousit brusle na menší hloubky žlábků (značení žlábků vyššími čísly), díky čemuž dochází ke zlepšení obratnosti a snížení namáhání tříšel a dalších svalů.

 


Profil ZUPERIOR

Tento profil je vhodný pro dynamické bruslení (rychlé starty, prudké otočky, rychlé kmitání nohama při bruslení). Z tohoto důvodu je doporučován profil ZUPERIOR na brusle Bauer Vapor, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 3 části:

 • Zrychlení - přední část nože Vám určuje kvalitu zrychlení při startu

 • Rychlost - tato oblast zajišťuje kvalitní odraz při dlouhém skluzu na delší vzdálenosti

 • Stabilita - tato oblast zajišťuje stabilitu v osobních soubojích

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu ZUPERIOR jsou nejdůležitější částí Rychlost a Zrychlení, které na šabloně představují největší plochu. Stabilita pak v tomto případě představuje plochu menší.

Nejnovější kolekce bruslí Bauer Vapor byla novinkou sezony 2019/2020 a spolupráce týkající se profilování bruslí firem Bauer - ProSharp byla započata až od sezony 2020/2021, jsou všechny aktuální brusle řady Vapor bez předem připraveného profilu.

Dá se ale předpokládat, že spolupráce těchto značek bude úspěšná a teoreticky se tak můžeme těšit na nové výkonnostní Vapor brusle pro sezonu 2021/2022 s již předem naprofilovanými noži.


Profil QUAD

Tento profil je vhodný pro silový styl bruslení (dlouhý skluz, silný záběr při každém odrazu, výborná stabilita na bruslích). Z tohoto důvodu je doporučován profil QUAD na brusle Bauer Supreme, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 4 části:

 • Zrychlení - přední část nože Vám určuje kvalitu zrychlení při startu

 • Hbitost - druhá oblast určuje obratnost při otočkách, zatáčkách a brždění

 • Rychlost - tato oblast zajišťuje kvalitní odraz při dlouhém skluzu na delší vzdálenosti

 • Stabilita - tato oblast zajišťuje stabilitu v osobních soubojích

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu QUAD jsou nejdůležitější částí Rychlost a Stabilita, které na šabloně představují největší plochu. Zrychlení a hbitost mají u této šablony menší plochy a tím pádem je malá i jejich důležitost pro daný styl bruslení.


Hokejové Brusle Bauer Vapor 3X PRO INT

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor 3X PRO umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

V této sérii jsou tepelně tvarovatelné tyto modely: X3.7, 3X, 3X PRO, HYPERLITE

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 3X PRO Intermediate

 

Nabízené varianty velikostí a šířka bruslí

Nová kolekce bruslí Bauer Vapor pro sezonu 2021/2022 tvoří 5 kvalitativních modelů, které se nazývají Vapor X3.5, X3.7, 3X, 3X PRO a HYPERLITE.

Všechny modely této kolekce jsou nabízeny v celých číslech i půlčíslech, kdy se ale jedná o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

 

 

 


Nové modely Bauer Vapor 2021/22

 

Přehled nastupujících modelů

Grafický přehled nastupujících modelů bruslí včetně znázornění, které modely nahradily.

Pokud potřebujete jakkoliv poradit s výběrem bruslí, navštivte naší Hokejovou Poradnu nebo nás kontaktujte na čísle 771 188 661.

Měnitelný nůžAno
Novinka sezóny2021 / 2022
Při nákupu na všech prodejnáchPrvní broušení a vypečení ZDARMA
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno3D skenování nohou ZDARMA
Produktová řadaBauer Vapor
Tepelné tvarováníAno, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
Věková kategorieIntermediate
Výkonnostní úroveňNejvyšší úroveň
Značení střihu bruslíFIT 1, FIT 2, FIT 3
Profil nože10 stop
Střih bruslíFIT 1 - úzká a nízká brusle / FIT 2 - středně široká a středně vysoká brusle / FIT 3 - široká a vysoká brusle
Diskuze je prázdná.
Přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

HokejLevně.cz využívá pro správu webové stránky soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod webu nezbytné, některé z nich nám pomáhají vylepšit váš uživatelský zážitek. Soubory cookies si můžete přizpůsobit podle sebe.

Více o GDPR

Souhlasím
Přizpůsobit nastavení