Poradna Holeně

 

Hokejové chrániče holení

Smyslem chráničů holení, jak už z názvu vyplývá, je ochrana holenní kosti a zároveň také ochrana kolene. Úrazy kolene, a to nejen v hokeji, jsou velmi častými zraněními, proto je třeba věnovat výběru chráničů holení dostatečnou pozornost.

 
 
 
 
 
 
 

 

Chrániče holení je možné rozdělit na 3 části:

 • Chránič holeně - tvořen speciálně tvarovaným plastovým chráničem, který je z vnitřní části vypolstrovaný

 • Chránič kolene - i zde je tvořen speciálně tvarovaným plastovým chráničem, který je z vnitřní části vypolstrovaný

 • Chránič lýtka - většina modelů dnes nabízí i chránič lýtka, jehož provedení je buď s plastovou výztuhou nebo bez 

 

Parametry určující kvalitativní třídu holení

 

 • Úroveň ochrany - vyšší modely využívají patentované systémy ochrany pro maximální chránění, větší množství ochranných prvků

 • Pohodlí - vyšší modely jsou lépe tvarované pro dokonalé přizpůsobení se každému hráči

 • Vnitřní výstelka - rychlost vysychání, antibakteriální materiály

 
 
 

Správný výběr vhodné velikosti

V přehledné tabulce naleznete hodnoty, které jsou nutné pro správný výběr velikosti chráničů holení. Orientační velikost získáte podle výšky hráče, přesnější a důležitější hodnota je vzdálenost od kotníku na střed kolene.

Pokud se při výběru nacházíte na rozmezí dvou velikostí, je vždy lepší vybrat větší velikost.

Správný výběr vhodné velikosti holení - HokejLevně.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Dětské (Youth) - 8", 9", 10"

Juniorské - 11", 12", 13"

Intermediate - 13", 14"

Seniorské - 14", 15", 16", 17", 18"

* uváděno v palcích - 1" (palec) = 2,54 cm

 

Na obrázku níže jsme pro Vás graficky připravili situace, které mohou při výběru chráničů holení nastat:

 • Obrázek vlevo - holeně jsou malé. Vznikla mezera mezi horní hranou brusle a spodní hranou holeně. Díky tomu není noha hráče správně chráněna a holeně mohou během aktivity sjíždět.

 • Obrázek uprostřed - správná velikost holení. Holeně velikostně perfektně navazují na horní hranu brusle a zároveň správně sedí na koleni. Díky tomu je noha hráče správně chráněna.

 • Obrázek vpravo - holeně jsou velké. Spodní hrana holeně překrývá horní hranu brusle. Díky tomu může docházet k odírání holeně a brusle, navíc tato varianta může značně limitovat hráče při bruslení.

Správné velikosti chráničů holení

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Z hlediska kvality chráničů loktů si je můžeme rozdělit následovně

 

 

 • Juniorská základní úroveň - základní míra ochrany a pohodlí, která je dostačující pro začínající hokejisty

 • Juniorská střední úroveň - vyšší míra ochrany a pohodlí, vhodné pro pravidelné hraní hokeje. V této úrovni naleznete i druhé nejvyšší modely produktů

 • Juniorská nejvyšší úroveň - nejvyšší možná úroveň ochrany a pohodlí, využívá patentované technologie. Vhodné pro hraní hokeje na vysoké úrovni s denní pravidelností

 

 • Intermediate základní úroveň - základní míra ochrany a pohodlí, která je dostačující pro začínající hokejisty

 • Intermediate střední úroveň - vyšší míra ochrany a pohodlí, vhodné pro pravidelné hraní hokeje. V této úrovni naleznete i druhé nejvyšší modely produktů

 • Intermediate nejvyšší úroveň - nejvyšší možná úroveň ochrany a pohodlí, využívá patentované technologie. Vhodné pro hraní hokeje na vysoké úrovni s denní pravidelností

 

 • Seniorská základní úroveň - základní míra ochrany a pohodlí, vhodné pro příležitostné hobby hráče

 • Seniorská střední úroveň - vyšší míra ochrany a pohodlí, vhodné pro pravidelné hraní hokeje. V této úrovni naleznete i druhé nejvyšší modely produktů

 • Seniorská nejvyšší úroveň - nejvyšší možná úroveň ochrany a pohodlí, využívá patentované technologie. Vhodné pro hraní hokeje na vysoké úrovni s denní pravidelností


 

Oblíbené značky a typy chráničů holení

 
 

Přehled řad holení BauerOd sezony 2020/2021 snižuje značka Bauer nabízené produktové řady, kdy vyřadila řadu Nexus ze své nabídky. Vyjma hokejek (zde Nexus stále zůstávají a jsou i velmi povedené) a rukavic tak značka Bauer pokračuje "pouze" s řadou Supreme a Vapor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řada Bauer Supreme nabízí anatomický střih. Chrániče jsou úzké jak v oblasti kolene, tak v oblasti holeně, a proto skvěle sedí a nikde neodstávají.

Holeně této řady jsou anatomicky tvarováné a jsou perfektně cítit na noze. Poskytují také bezkonkurenční míru ochrany.

 

Řada Bauer Vapor nabízí zužující střih, kdy jsou chrániče širší v oblasti kolene a užší v oblasti holeně

Vývojáři této řady pravidelně kladou velký důraz na co nejnižší možnou hmotnost výstroje řady Vapor a popisují tuto řadu jako Game-ready fit, což znamená, že výstroj této řady vám ihned perfektně sedne a okamžitě se přizpůsobí dle potřeby. Odpadá tak několik nepříjemných tréninků během kterých si zvykáte na novou výstroj.

 

Řada Bauer Nexus nabízí široký, objemný střih. Chrániče jsou široké jak v oblasti kolene, tak v oblasti holeně. Již nejsou v nabídce, pouze případný doprodej starších modelů.

 

Řada Bauer X je novinkou sezony 2021/2022 a je nástupcem univerzálního modelu Bauer NSX. Stejně jako u předchozího modelu NSX nabízí řada univerzální střih, který nelze jednoznačně zařadit mezi Supreme, Vapor ani Nexus. V porovnání s modelem NSX jsou holeně užší a lépe drží na noze.

 

Nejoblíbenější modely chráničů holení značky Bauer:

 

 

 

 

Řada CCM Tacks -

 

Řada CCM JetSpeed -

 

Nejoblíbenější modely značky CCM:

 

zpět do poradny


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).