Hokejové Brusle Bauer Vapor 2X PRO SR, Velikost 11,5 (EUR 47,5), Šířka D

Doprava zdarma
Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO v seniorském provedení. Jedná se o nejvyšší model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tyto brusle nahrazují starší model Vapor 1X S17.
Zobrazit více
Základní cena
19 799 Kč
 
Produkt se již neprodává
Výrobce:Bauer
Novinka sezóny 2019 / 2020
Věková kategorie Seniorská
Produktová řada Bauer Vapor
Tepelné tvarování Ano, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
Měnitelný nůž Ano
Výkonnostní úroveň Seniorská nejvyšší úroveň
Při nákupu na všech prodejnách První broušení a vypečení ZDARMA
Značení bruslí D, EE, R
Profil nože Bez profilu
Střih bruslí Půdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno 3D skenování nohou ZDARMA

U každé varianty produktu se po kliknutí na ikonku zobrazí dostupnost na jednotlivých skladech

varianty produktu (26)

Velikost
Šířka
Popis produktu
Parametry
soubory a odkazy

Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO Senior

Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Kvalitní hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO v seniorském provedení. Jedná se o nejvyšší model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tyto brusle nahrazují starší model Vapor 1X S17.

 

 • Kolekce: 2019 / 2020

 • Produktová řada: Vapor

 • Nahrazují model: Vapor 1X S17

 • Výkonnostní úroveň: Seniorská nejvyšší úroveň

 • Modely řady: Univerzální - NS a NSX, X2.5, X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Vnější část brusle

Vnější část je tvořena z jednoho kusu skeletu za pomoci technologie Curv composite. Tento ultralehký kompozitový materiál spolu se speciálním žebrováním X-rib maximalizuje boční podporu nohy a zvyšuje účinnost tepelného tvarování, díky čemuž se bota perfektně přizpůsobí noze hráče.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Výstelka je tvořena technologií LOCK-FIT PRO Liner, která je tvořena unikátním protiskluzovým materiálem. Tato úprava zajistí nohu perfektně "uzamčenou" v brusli, čímž je zajištěno maximální možné zrychlení a perfektní obratnost. V oblasti kotníku je použita výstelka z paměťové pěny. Navíc je výstelka rychleschnoucí, udrží tak nohu v suchu i během náročných zápasů.

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Šněrování a tkaničky do bruslí

Je vyrobeno ze vstřikovaného plastu. Systém šněrování navíc nabízí dodatečná 3 očka v horní části brusle, která je možné využít namísto standardně umístěných horních oček.

Tkaničky do bruslí

Běžně jsou v nových bruslí bavlněné tkaničky, které se mají tendenci během hraní povolovat. Proto doporučujeme pořídit si voskované tkaničky, které se tolik nepovolují.

Veškerou nabídku voskovaných tkaniček naleznete zde

Jak zvolit správnou délku tkaniček do svých bruslí?


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Ochrana jazyka brusle

Jazyk brusle se nazývá RECOIL PRO a nabízí dvojí ochranu nártu. Tento jazyk je trojdílný a je z materiálů, které zajišťují, že se jazyk chová jako pružina a napomáhá tak při maximalizaci přenosu využité energie do každého odrazu.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Vložka v brusli

Vložka v brusli se nazývá Dynamic Flex. Tato vložka využívá speciálních rychleschnoucích materiálů a zároveň je potažena pogumovanými grip částmi pro zamezení pohybu nohy v brusli.

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Edge (možno samostatně měnit pouze nůž/runner bez nutnosti výměny holderu).

Nůž (runner) LS5 Edge (LightSpeed 5 Edge) je vyroben z prémiové oceli v kombinací se směsí z karbonu, díky čemuž je také v černém designu. Tento nůž, stejně jako nůž kvality LS3 a LS4, je o 3 mm výšši než nože kvality StainlessSteel, LS1 a LS2.

Náhradní nože, které lze k tomuto modelu bruslí použít, jsou LightSpeed 2 Edge, LightSpeed 3 Edge, LightSpeed 4 Edge a LightSpeed 5 Edge.

Přívlastek "Edge" znamená, že se jedná o typ výměny nože pomocí "vycvaknutí", nikoliv o starý způsob výměny nože prostřednictvím šroubování uchycení skrze patu brusle.

Více informací ohledně výměny nože

V této sérii mají vyměnitelný nůž tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO


   Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

 

 

Asymetricky tvarovaná špička brusle

Novinkou pro sezonu 2019/2020 je asymetricky tvarovaná přední špička brusle, která zvyšuje kontakt chodidla s bruslí, čímž je pak brusle lépe cítit na noze. Tato novinka byla vytvořena na základě nasbíraných dat z nascenovaných chodidel hráčů po celém světě.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Comfort Edge

Horní hrany brusle u kotníku jsou zakončeny polstrováním Comfort Edge, díky kterému je zamezeno nežádoucím odřeninám v této oblasti.

 

 

 

 

 

 


 

 

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Střihům a tvarům, které uvádíme na obrázku a popisujeme níže odpovídají všechny typy bruslí, které jsou vyráběny v šířkách D, EE a případně R. Uvedené specifikace neplatí pro brusle, které se vyrábějí ve FITech.

 

 

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Šířky bruslí s označením D, EE a R

 

Šířky bruslí s označením D, EE a R

Brusle, které nejsou vyráběny ve FITech, jsou na trhu k dostání v šířkách D, EE a případně R.

Tato označení rozlišují šířku bruslí v přední části (viz obrázek). Šířka D znamená užší přední část brusle, šířka EE je širší přední část brusle a šířka R je univerzální šířka, kterou naleznete na základnějších modelech bruslí.

 

 


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3.

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

Video - Představení nových střihů bruslí Bauer od sezóny 2020/2021 naleznete zde

 

Všechny modely řady Vapor 2019/2020:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X PRO - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

Všechny modely řady Vapor 2020/2021:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X PRO - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

Rozdíl představují výkonnostní modely Vapor X2.9, 2X a 2X PRO, které byly v sezoně 2019/2020 k dostání pouze v dřívějším značení D / EE, pro novou sezonu 2020/2021 jsou k dispozici ve FITech. Sehnat je ale i nyní lze ve "starším" značení D / EE.


Profilování bruslí HokejLevně.cz

 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení.

Proces profilování bruslí odstraňuje nerovnosti obou nožů, a protože se oba nože profilují současně, dochází k dokonalému vyrovnání obou nožů. Toto vyrovnání, společně se správným výběrem šablony následně hráči umožní brousit brusle na menší hloubky žlábků (značení žlábků vyššími čísly), díky čemuž dochází ke zlepšení obratnosti a snížení namáhání tříšel a dalších svalů.

 


Profil ZUPERIOR

Tento profil je vhodný pro dynamické bruslení (rychlé starty, prudké otočky, rychlé kmitání nohama při bruslení). Z tohoto důvodu je doporučován profil ZUPERIOR na brusle Bauer Vapor, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 3 části:

 • Zrychlení - přední část nože Vám určuje kvalitu zrychlení při startu

 • Rychlost - tato oblast zajišťuje kvalitní odraz při dlouhém skluzu na delší vzdálenosti

 • Stabilita - tato oblast zajišťuje stabilitu v osobních soubojích

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu ZUPERIOR jsou nejdůležitější částí Rychlost a Zrychlení, které na šabloně představují největší plochu. Stabilita pak v tomto případě představuje plochu menší.

Nejnovější kolekce bruslí Bauer Vapor byla novinkou sezony 2019/2020 a spolupráce týkající se profilování bruslí firem Bauer - ProSharp byla započata až od sezony 2020/2021, jsou všechny aktuální brusle řady Vapor bez předem připraveného profilu.

Dá se ale předpokládat, že spolupráce těchto značek bude úspěšná a teoreticky se tak můžeme těšit na nové výkonnostní Vapor brusle pro sezonu 2021/2022 s již předem naprofilovanými noži.


Profil QUAD

Tento profil je vhodný pro silový styl bruslení (dlouhý skluz, silný záběr při každém odrazu, výborná stabilita na bruslích). Z tohoto důvodu je doporučován profil QUAD na brusle Bauer Supreme, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 4 části:

 • Zrychlení - přední část nože Vám určuje kvalitu zrychlení při startu

 • Hbitost - druhá oblast určuje obratnost při otočkách, zatáčkách a brždění

 • Rychlost - tato oblast zajišťuje kvalitní odraz při dlouhém skluzu na delší vzdálenosti

 • Stabilita - tato oblast zajišťuje stabilitu v osobních soubojích

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu QUAD jsou nejdůležitější částí Rychlost a Stabilita, které na šabloně představují největší plochu. Zrychlení a hbitost mají u této šablony menší plochy a tím pádem je malá i jejich důležitost pro daný styl bruslení.


Hokejové Brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor 2X PRO umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

V této sérii jsou tepelně tvarovatelné tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X PRO

 

Nabízené varianty velikostí a šířka bruslí

Jednotlivé modely bruslí jsou nabízeny buď ve všech velikostech (v celých číslech i v půlkách), nebo pouze v celých číslech. Jedná se o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

Model bruslí Bauer Vapor 2X PRO je nabízen v celých číslech i půlkách.

 • Pouze celá čísla: X2.5

 • Všechny nabízené velikosti: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Nižší modely bruslí Bauer se vyrábí pouze v jedné univerzální šířce bruslí (označováno R). U vyšších modelů je ovšem možné vybrat si ze dvou šířek bruslí, a to z varianty D nebo EE. Rozdíl v šířce bruslí je ovšem pouze v oblasti přední části brusle, nikoliv po celé délce brusle.

Šířka D je užší verze přední části brusle, šířka EE je širší typ přední části brusle.

 • Pouze univerzální šířka R: X2.5

 • Obě šířky brusle D i EE: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Upozornění: Nově, od sezony 2020/2021, přichází Bauer s označením výkonnostních modelů pomocí FITů, a protože se v tomto případě jedná o TOP model brusle kolekce Vapor, lze tyto brusle pořídit v tomto detailu produktu v šířkách "D" / "EE", ale také ve FITech, které naleznete zde.


Hokejové Brusle Bauer Vapor 2X PRO SR

 

Přehled nastupujících modelů

Grafický přehled nastupujících modelů bruslí včetně znázornění, které modely nahradily.

Pokud potřebujete jakkoliv poradit s výběrem bruslí, navštivte naší Hokejovou Poradnu nebo nás kontaktujte na čísle 771 188 661

Měnitelný nůžAno
Novinka sezóny2019 / 2020
Při nákupu na všech prodejnáchPrvní broušení a vypečení ZDARMA
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno3D skenování nohou ZDARMA
Produktová řadaBauer Vapor
Tepelné tvarováníAno, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
Věková kategorieSeniorská
Výkonnostní úroveňSeniorská nejvyšší úroveň
Značení bruslíD, EE, R
Profil nožeBez profilu
Střih bruslíPůdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Diskuze je prázdná.
Přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

HokejLevně.cz využívá pro správu webové stránky soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod webu nezbytné, některé z nich nám pomáhají vylepšit váš uživatelský zážitek. Soubory cookies si můžete přizpůsobit podle sebe.

Více o GDPR

Souhlasím
Přizpůsobit nastavení