Hokejové Brusle Bauer Vapor 2X JR, Velikost 4,5 (EUR 38), Šířka EE

Doprava zdarma
-34%
Hokejové brusle Bauer Vapor 2X v juniorském provedení. Jedná se o druhý nejvyšší model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tento model bruslí nahrazuje předchozí model X900 S17.
Zobrazit více
Základní cena
9 538 Kč
 
Produkt se již neprodává
Výrobce:Bauer
Novinka sezóny 2019 / 2020
Věková kategorie Juniorská
Produktová řada Bauer Vapor
Tepelné tvarování Ano, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
Měnitelný nůž Ano
Výkonnostní úroveň Juniorská nejvyšší úroveň
Při nákupu na všech prodejnách První broušení a vypečení ZDARMA
Značení bruslí D, EE, R
Profil nože Bez profilu
Střih bruslí Půdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno 3D skenování nohou ZDARMA

U každé varianty produktu se po kliknutí na ikonku zobrazí dostupnost na jednotlivých skladech

varianty produktu (20)

Velikost
Šířka
Popis produktu
Parametry
soubory a odkazy

Hokejové brusle Bauer Vapor 2X Junior

Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Kvalitní hokejové brusle Bauer Vapor 2X v juniorském provedení. Jedná se o druhý nejvyšší model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tento model bruslí nahrazuje předchozí model X900 S17.

 

 • Kolekce: 2019 / 2020

 • Produktová řada: Vapor

 • Nahrazují model: X900 S17

 • Výkonnostní úroveň: Juniorská nejvyšší úroveň

 • Modely řady: Univerzální - NS a NSX, X2.5, X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Vnější část brusle

Vnější část je tvořena z jednoho kusu skeletu za pomoci technologie Curv composite. Tento ultralehký kompozitový materiál spolu se speciálním žebrováním X-rib maximalizuje boční podporu nohy a zvyšuje účinnost tepelného tvarování, díky čemuž se bota perfektně přizpůsobí noze hráče.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Výstelka je tvořena technologií LOCK-FIT Liner, která je tvořena protiskluzovými gripy. Tato úprava zajistí nohu perfektně "uzamčenou" v brusli, čímž je zajištěno maximální možné zrychlení a perfektní obratnost. V oblasti kotníku je použita výstelka z paměťové pěny. Navíc je výstelka rychleschnoucí, udrží tak nohu v suchu i během náročných zápasů.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Ochrana jazyka brusle

Jazyk brusle se nazývá RECOIL. Tento jazyk je trojdílný a je z materiálů, které zajišťují, že se jazyk chová jako pružina a napomáhá tak při maximalizaci přenosu využité energie do každého odrazu.

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Vložka v brusli

Vložka v brusli se také nazývá LOCK FIT. Tato vložka nohu v brusli, jak už z anglického názvu vyplývá, "uzamkne" a zamezí tak nežádoucímu pohybu nohy v brusli. Díky tomu je pak maximalizována energie vložená do odrazu.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Edge (možno samostatně měnit pouze nůž/runner bez nutnosti výměny holderu).

Nůž (runner) LS3 Edge (LightSpeed 3 Edge) je využíván u bruslí velikostí 4 - 12 a je vyroben z ušlechtilé oceli, povrch nože je leštěný pro lepší vlastnosti při bruslení. Tento nůž, stejně jako nůž kvality LS4 a LS5, je o 3 mm výšši než nože kvality StainlessSteel, LS1 a LS2. Brusle velikostí 1 - 3,5 pak využívají nůž LS2 Edge (LightSpeed 2 Edge). 

Náhradní nože, které lze k tomuto modelu bruslí použít, jsou LightSpeed 2 Edge, LightSpeed 3 Edge, LightSpeed 4 Edge a LightSpeed 5 Edge.

Přívlastek "Edge" znamená, že se jedná o typ výměny nože pomocí "vycvaknutí", nikoliv o starý způsob výměny nože prostřednictvím šroubování uchycení skrze patu brusle.

Více informací ohledně výměny nože

V této sérii mají vyměnitelný nůž tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Asymetricky tvarovaná špička brusle

Novinkou pro sezonu 2019/2020 je asymetricky tvarovaná přední špička brusle, která zvyšuje kontakt chodidla s bruslí, čímž je pak brusle lépe cítit na noze. Tato novinka byla vytvořena na základě nasbíraných dat z nascenovaných chodidel hráčů po celém světě.

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Comfort Edge

Horní hrany brusle u kotníku jsou zakončeny polstrováním Comfort Edge, díky kterému je zamezeno nežádoucím odřeninám v této oblasti.

 

 

 

 

 

 


  

 

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Střihům a tvarům, které uvádíme na obrázku a popisujeme níže odpovídají všechny typy bruslí, které jsou vyráběny v šířkách D, EE a případně R. Uvedené specifikace neplatí pro brusle, které se vyrábějí ve FITech.

 

 

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Šířky bruslí s označením D, EE a R

 

Šířky bruslí s označením D, EE a R

Brusle, které nejsou vyráběny ve FITech, jsou na trhu k dostání v šířkách D, EE a případně R.

Tato označení rozlišují šířku bruslí v přední části (viz obrázek). Šířka D znamená užší přední část brusle, šířka EE je širší přední část brusle a šířka R je univerzální šířka, kterou naleznete na základnějších modelech bruslí.

 

 


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3.

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

Video - Představení nových střihů bruslí Bauer od sezóny 2020/2021 naleznete zde

 

Všechny modely řady Vapor 2019/2020:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X PRO - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

Všechny modely řady Vapor 2020/2021:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X PRO - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

Rozdíl představují výkonnostní modely Vapor X2.9, 2X a 2X PRO, které byly v sezoně 2019/2020 k dostání pouze v dřívějším značení D / EE, pro novou sezonu 2020/2021 jsou k dispozici ve FITech. Sehnat je ale i nyní lze ve "starším" značení D / EE.


Profilování bruslí HokejLevně.cz

 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení.

Proces profilování bruslí odstraňuje nerovnosti obou nožů, a protože se oba nože profilují současně, dochází k dokonalému vyrovnání obou nožů. Toto vyrovnání, společně se správným výběrem šablony následně hráči umožní brousit brusle na menší hloubky žlábků (značení žlábků vyššími čísly), díky čemuž dochází ke zlepšení obratnosti a snížení namáhání tříšel a dalších svalů.


Profilování bruslí profil 13 - HokejLevně.cz

Samostatný profil 13 ft

Jedná se o univerzální profil vhodný pro amatérské hokejisty a děti. Tento profil má po celé délce nože rádius 13 ft, který je vhodný pro dobrý odraz při delším skluzu. Většina bruslí, které nejsou naprofilované mají rádius zhruba 9 ft - 11 ft. Při naprofilování na 13 ft tedy dojde ke zploštění prostřední části nože, čímž se zvýší plocha nože, která je v přímém kontaktu s ledem. To má za výsledek celkové zlepšení stability.

Díky odrazu větší plochou dokážete stejně rychle bruslit s daleko mělčím žlábkem při zachování perfektní stability.

Více informací o profilování bruslí a výsledky našeho vlastního testování profilování naleznete v sekci Profilování bruslí

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor 2X umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

V této sérii jsou tepelně tvarovatelné tyto modely: X2.5, X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Nabízené varianty velikostí a šířka bruslí

Jednotlivé modely bruslí jsou nabízeny buď ve všech velikostech (v celých číslech i v půlkách), nebo pouze v celých číslech. Jedná se o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

Model bruslí Bauer Vapor 2X je nabízen v celých číslech i půlkách.

 • Pouze celá čísla: X2.5

 • Všechny nabízené velikosti: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Nižší modely bruslí Bauer se vyrábí pouze v jedné univerzální šířce bruslí (označováno R). U vyšších modelů je ovšem možné vybrat si ze dvou šířek bruslí, a to z varianty D nebo EE. Rozdíl v šířce bruslí je ovšem pouze v oblasti přední části brusle, nikoliv po celé délce brusle.

Šířka D je užší verze přední části brusle, šířka EE je širší typ přední části brusle.

 • Pouze univerzální šířka R: X2.5

 • Obě šířky brusle D i EE: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

Upozornění: Nově, od sezony 2020/2021, přichází Bauer s označením výkonnostních modelů pomocí FITů. Tato změna se týká i modelu Vapor 2X, který tedy lze pořídit v tomto detailu produktu v šířkách "D" / "EE", ale také nově ve FITech.


  Hokejové Brusle Bauer Vapor 2X SR

   

   

  Přehled nastupujících modelů

  Grafický přehled nastupujících modelů bruslí včetně znázornění, které modely nahradily.

  Pokud potřebujete jakkoliv poradit s výběrem bruslí, navštivte naší Hokejovou Poradnu nebo nás kontaktujte na čísle 771 188 661

  Měnitelný nůžAno
  Novinka sezóny2019 / 2020
  Při nákupu na všech prodejnáchPrvní broušení a vypečení ZDARMA
  Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno3D skenování nohou ZDARMA
  Produktová řadaBauer Vapor
  Tepelné tvarováníAno, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka i vnější skelet)
  Věková kategorieJuniorská
  Výkonnostní úroveňJuniorská nejvyšší úroveň
  Značení bruslíD, EE, R
  Profil nožeBez profilu
  Střih bruslíPůdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
  Diskuze je prázdná.
  Přidat příspěvek do diskuze
  K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

  HokejLevně.cz využívá pro správu webové stránky soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod webu nezbytné, některé z nich nám pomáhají vylepšit váš uživatelský zážitek. Soubory cookies si můžete přizpůsobit podle sebe.

  Více o GDPR

  Souhlasím
  Přizpůsobit nastavení