Půjčení profilovaných nožů Bauer 238 mm - Profil 13 ft

Výrobce:Bauer
katalogové číslo:
EAN:
Dostupnost: Skladem do 36 hodin
Cena bez DPH:165 Kč

200 Kč

 

Půjčení profilovaných nožů Bauer 238 mm - Profil 13 ft

Protože si uvědomujeme, že je složité - pro někoho více, pro někoho méně, zjistit komu jaký profil vyhovuje, nabízíme možnost zapůjčení již naprofilovaných nožů. V tomto případě se jedná o nože délky 238 mm a o profil 13´.

 

 

 

 


správná velikost nože

 

Jak zjistím velikost nože?

Délka nože je udávána přímo na noži v části, která se zasouvá do bílého plastového holderu. Údaj požadované délky nože naleznete i na brusli v místě, kde je holder přinýtovaný k brusli v oblasti paty. Délka je udávána v milimetrech (např. 263, 272, 280 atd.).

 

 

 

 


Profilování bruslí profil 13 - HokejLevně.cz

 

Vysvětlení profilu 13 ft

Jedná se o univerzální profil vhodný pro amatérské hokejisty a děti. Tento profil má po celé délce nože rádius 13 ft, který je vhodný pro dobrý odraz při delším skluzu. Většina bruslí, které nejsou naprofilované mají rádius zhruba 9 ft - 11 ft. Při naprofilování na 13 ft tedy dojde ke zploštění prostřední části nože, čímž se zvýší plocha nože, která je v přímém kontaktu s ledem. To má za výsledek celkové zlepšení stability.

Díky odrazu větší plochou dokážete stejně rychle bruslit s daleko mělčím žlábkem při zachování perfektní stability.

Podrobné vysvětlení profilování bruslí naleznete zde

 


Naše vlastní testování profilu 13 ft

Náš vlastní test tohoto samostatného profilu provedl od mala hrající hokejista, který má dobré základy bruslení a v současnosti hraje cca 2x týdně. Tento hokejista neměl doposud s profilováním žádnou osobní zkušenost, na automatické brusce ProSharp si nechával pouze brousit brusle na žlábek č. 13. Na mělčích žlábcích (vyšší čísla) se již necítil jistý v bognách nebo přešlapování.

Nejprve jsme nože našeho testovaného hokejisty přeměřili, abychom zjistili, jak moc jsou rozdílné jeden od druhého a jaké rádiusy profilu oba nože mají. Po přeměření bylo zjištěno, že jeden nůž má profil 10 ft a druhý profil 11 ft.

Následně proběhlo samotné profilování nožů, kterému samozřejmě předcházelo vyrování obou nožů tak, aby byly perfektně totožné a mohl být proces profilování úspěšný. Na první testování profilu 13 ft si hráč ponechal i žlábek č. 13, na který byl zvyklý. Po chvíli testování bylo ale nutné brusle přebrousit na žlábek č. 20, neboť jsme profilováním na rádius 13 ft získali delší stojnou plochu a najednou byly brusle při žlábku č.13 příliš ostré. 

Žlábek č. 20 byl již v pořádku, a tak mohlo být testování plnohodnotně provedeno. Výsledek byl takový, že testovaný hráč pociťoval mnohem lepší stabilitu v zatáčkách a dobrý odraz při bruslení. Zároveň se díky mělčímu žlábku "tolik nenadřel" na každý odraz. Nevýhoda byla shledána při startech z místa nebo po brzdě, kdy byly tyto starty složitější.


Profilování bruslí - HokejLevně.czCena a doba trvání profilování nožů

Pokud Vám zapůjčený profil bude vyhovovat, můžete si nechat naprofilovat také Vaše vlastní nože.

Profilování bruslí je možné provést během otevírací doby hokejové prodejny Mělník a proces trvá cca 45 - 60 minut v závislosti na stavu nožů.

Cena profilování je 450 Kč / pár

Pokud se osobně nemůžete dostavit na naší prodejnu na Mělníku, můžete za poplatek využít zaslání samotných nožů kurýrem nebo přes Zásilkovnu. Objednání profilování nožů online včetně dopravy je možné zde.

 

https://www.hokejlevne.cz/