Hokejové Brusle Bauer Vapor X2.9 SR FIT

Výrobce:Bauer
katalogové číslo:
EAN:
Dostupnost: Skladem do 36 hodin
Cena bez DPH:7 437 Kč

8 999 Kč

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9 Senior ve FITECH

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Kvalitní hokejové brusle Bauer Vapor X2.9 v seniorském provedení. Jedná se o vyšší střední model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2020/2021. Bauer snížil počet modelů v řadě a tyto brusle nahrazují kombinaci starších modelů Vapor X700 S17 a X800 S17.

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vnější část brusle

Vnější část brusle je vyrobena ze 3D tvarované tkaniny s názvem TECHMESH, která poskytuje skvělou ochranu a oporu nohy v brusli.

V zadní části brusle najdeme výstupky, které se nazývají X-rib žebrování, a které napomáhají k fixování paty v brusli pro maximalizaci odrazu. Toto žebrování je u bruslí řady Vapor osvědčené, a proto je použito na všech vyšších modelech této řady.

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Výstelka je tvořena ze speciální tkaniny MICROFIBER z mikrovlákna, která je voděodpudivá. V oblasti kotníku jsou pak tepelně tvarovatelné výstelky z pěny AEROFOAM, které se skvěle přizpůsobí dle potřeby.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Ochrana jazyka brusle

Jazyk brusle je dvoudílný o tlouštce 48oz. Součástí jazyku je integrovaný chránič nártu, který je oproti starším modelům propracovanější. Díky tomu skvěle chrání proti nárazům a prořezávání tkaniček, a zároveň nijak nepřekáží.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Vložka v brusli

Vložka v brusli se nazývá FORM FIT+. Tato vložka je z paměťové pěny, díky čemuž je opravdu pohodlná.

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Edge (možno samostatně měnit pouze nůž/runner bez nutnosti výměny holderu).

Nůž (runner) LS1 Edge (LightSpeed 1 Edge) je vyroben z oceli střední výkonnostní úrovně. Tento nůž je, stejně jako nože kvality LS2 a StainlessSteel, standardní výšky, tedy o 3 mm nižší než nože kvality LS3, LS4 a LS5.

Náhradní nože, které lze k tomuto modelu bruslí použít, jsou LightSpeed 2 Edge, LightSpeed 3 Edge, LightSpeed 4 Edge a LightSpeed 5 Edge.

Přívlastek "Edge" znamená, že se jedná o typ výměny nože pomocí "vycvaknutí", nikoliv o starý způsob výměny nože prostřednictvím šroubování uchycení skrze patu brusle.

Více informací ohledně výměny nože

V této sérii mají vyměnitelný nůž tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO


Hokejové brusle Bauer Vapor 2X

 

Comfort Edge

Horní hrany brusle u kotníku jsou zakončeny polstrováním Comfort Edge, díky kterému je zamezeno nežádoucím odřeninám v této oblasti.

 

 

 

 

 

 


   

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

 

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3.

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

 

Všechny modely řady Vapor 2019/2020:

Všechny modely řady Vapor 2020/2021:

Upozornění: Na trhu se stále mohou objevovat modely Vapor X2.9, Vapor 2X a Vapor 2X PRO ze sezóny 2019/2020, kde bude označení šířky přední špičky D nebo EE. Tyto modely ještě mají zachovaný střih typický pro Vapor, tedy nízký nárt a šírší bota v oblasti špičky.


 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení.

Proces profilování bruslí odstraňuje nerovnosti obou nožů, a protože se oba nože profilují současně, dochází k dokonalému vyrovnání obou nožů. Toto vyrovnání, společně se správným výběrem šablony následně hráči umožní brousit brusle na menší hloubky žlábků (značení žlábků vyššími čísly), díky čemuž dochází ke zlepšení obratnosti a snížení namáhání tříšel a dalších svalů.

 


Profil ZUPERIOR

Tento profil je vhodný pro dynamické bruslení (rychlé starty, prudké otočky, rychlé kmitání nohama při bruslení). Z tohoto důvodu je doporučován profil ZUPERIOR na brusle Bauer Vapor, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 3 části:

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu ZUPERIOR jsou nejdůležitější částí Rychlost a Zrychlení, které na šabloně představují největší plochu. Stabilita pak v tomto případě představuje plochu menší.

Nejnovější kolekce bruslí Bauer Vapor byla novinkou sezony 2019/2020 a spolupráce týkající se profilování bruslí firem Bauer - ProSharp byla započata až od sezony 2020/2021, jsou všechny aktuální brusle řady Vapor bez předem připraveného profilu.

Dá se ale předpokládat, že spolupráce těchto značek bude úspěšná a teoreticky se tak můžeme těšit na nové výkonnostní Vapor brusle pro sezonu 2021/2022 s již předem naprofilovanými noži.


Profil QUAD

Tento profil je vhodný pro silový styl bruslení (dlouhý skluz, silný záběr při každém odrazu, výborná stabilita na bruslích). Z tohoto důvodu je doporučován profil QUAD na brusle Bauer Supreme, které také tento styl bruslení podporují. U této šablony dojde k rozdělení nože na 4 části:

Čím větší je plocha jednotlivých částí, tím větší je jejich důležitost pro daný styl bruslení. U profilu QUAD jsou nejdůležitější částí Rychlost a Stabilita, které na šabloně představují největší plochu. Zrychlení a hbitost mají u této šablony menší plochy a tím pádem je malá i jejich důležitost pro daný styl bruslení.


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor X2.9 umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

V této sérii jsou tepelně tvarovatelné všechny tyto modely: X2.7, X2.9, 2X a 2X PRO

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.9

 

Nabízené varianty velikostí

Jednotlivé modely bruslí jsou nabízeny buď ve všech velikostech (v celých číslech i v půlkách), nebo pouze v celých číslech. Jedná se o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

Model bruslí Bauer Vapor X2.9 je nabízen v celých číslech i půlkách.

 

 

 


Hokejové Brusle Bauer Vapor X2.9 SR

 

Přehled nastupujících modelů

Grafický přehled nastupujících modelů bruslí včetně znázornění, které modely nahradily.

Pokud potřebujete jakkoliv poradit s výběrem bruslí, navštivte naší Hokejovou Poradnu nebo nás kontaktujte na čísle 725 499 444.

https://www.hokejlevne.cz/