Hokejové Brusle Bauer Vapor X2.7 Yth

Výprodej
Doprava zdarma
-44%
Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 v dětském provedení. Jedná se o střední model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tyto brusle nahrazují starší model Vapor X500 S17.
Zobrazit více
Základní cena
3 419 Kč
 
Zlevněná cena
1 898 Kč
(1 569 Kč bez DPH)
Zlevněná cena, nelze uplatnit další slevy
Výrobce:Bauer
Novinka sezóny 2019 / 2020
Věková kategorie Dětská
Produktová řada Bauer Vapor
Tepelné tvarování Ano, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka)
Měnitelný nůž Ne
Výkonnostní úroveň Dětská střední úroveň
Při nákupu na všech prodejnách První broušení a vypečení ZDARMA
Značení bruslí D, EE, R
Profil nože Bez profilu
Střih bruslí Půdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno 3D skenování nohou ZDARMA

U každé varianty produktu se po kliknutí na ikonku zobrazí dostupnost na jednotlivých skladech

varianty produktu (6)

Velikost
Šířka
Výběr varianty
Cena s DPH
Dostupnost

Velikost Y10 (EUR 28), Šířka D

1 898 Kč
Ihned k odeslání
párů
Koupit

Velikost Y11 (EUR 29,5), Šířka D

1 898 Kč
Vyprodáno

Velikost Y12 (EUR 31), Šířka D

1 898 Kč
Vyprodáno

Velikost Y12 (EUR 31), Šířka EE

1 898 Kč
Vyprodáno

Velikost Y12,5 (EUR 31,5), Šířka D

1 898 Kč
Vyprodáno

Velikost Y12,5 (EUR 31,5), Šířka EE

1 898 Kč
Vyprodáno
Popis produktu
Parametry
soubory a odkazy

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

Kvalitní hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 v dětském provedení. Jedná se o střední model řady Vapor, která je novinkou sezóny 2019/2020. Tyto brusle nahrazují starší model Vapor X500 S17.

 

 

 • Kolekce: 2019 / 2020

 • Produktová řada: Vapor

 • Nahrazují model: X500 S17

 • Výkonnostní úroveň: Dětská střední úroveň

 • Modely řady v Youth: Univerzální NS Yth, X2.7 Yth a 2X Yth

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Vnější část brusle

Vnější část brusle je vyrobena z jednodílného kusu polykarbonátu. Toto unikátní výrobní řešení přináší hráči lepší stabilitu a zlepšuje přenos energie z každého odrazu.

 

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Vnitřní část brusle (výstelka)

Výstelka je tvořena ze speciální tkaniny MICROFIBER z mikrovlákna, která je voděodpudivá. V oblasti kotníku jsou pak tepelně tvarovatelné výstelky z pěny s pamětí, které se skvěle přizpůsobí dle potřeby.

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Ochrana jazyka brusle

Jazyk brusle je dvoudílný o tlouštce 30oz. Součástí jazyku je integrovaný chránič nártu, který je oproti starším modelům propracovanější. Díky tomu skvěle chrání proti nárazům a prořezávání tkaniček, a zároveň nijak nepřekáží.

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Vložka v brusli

Vložka v brusli Die Cut EVA je pohodlná vložka, kterou ocení každý malý hokejista.

 

 

 

 

 

 

 

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Holder a nůž brusle

Holder TUUK Lightspeed Pro II (bez možnosti samostatné výměny nože/runneru).

Nůž (runner) kvality Stainless střední výkonnostní úrovně.

Model bruslí Bauer Vapor X2.7 Yth (v dětském provedení) má nůž v holderu (bílem plastu) vlisován a není možné ho při prasknutí vyměnit. Pokud dojde k prasknutí nože, je nutné celý holder s nožem koupit nový a nechat přenýtovat.

Všechny brusle, u kterých je možné vyměnit nože naleznete zde

Více informací ohledně výměny nože

 


  

 

Střih a tvar jednotlivých řad bruslí Bauer

Střihům a tvarům, které uvádíme na obrázku a popisujeme níže odpovídají všechny typy bruslí, které jsou vyráběny v šířkách D, EE a případně R. Uvedené specifikace neplatí pro brusle, které se vyrábějí ve FITech.

 

 

Řada Supreme

Vhodná pro silový styl bruslení (dlouhé odrazy a oblouky). Bota je anatomicky tvarovaná, obepíná chodidlo, je nejvíce cítit na noze a má středně vysoký nárt

Řada Vapor

Vhodná pro frekvenční bruslení, maximální přenos energie (výbušné bruslení, otočky, změny směru, starty, brzdy). Bota je rozšiřující se od paty k prstům a má nejnižší nárt

Řada Nexus

Bota je široká po celé své délce. Má hlubokou kapsu na patu a vysoký nárt


Šířky bruslí s označením D, EE a R

 

Šířky bruslí s označením D, EE a R

Brusle, které nejsou vyráběny ve FITech, jsou na trhu k dostání v šířkách D, EE a případně R.

Tato označení rozlišují šířku bruslí v přední části (viz obrázek). Šířka D znamená užší přední část brusle, šířka EE je širší přední část brusle a šířka R je univerzální šířka, kterou naleznete na základnějších modelech bruslí.

 


Hokejové Brusle Bauer Supreme Ultra Sonic

 

Nové FITY bruslí

Nově od sezony 2020/2021 přichází Bauer s revolucí ve značení bruslí, kdy budou 3 nejvyšší modely bruslí nabízeny ve variantách FIT 1, FIT 2 a FIT 3.

Tato změna vzešla z několikaletého sběru dat pomocí skenerů 3D Skate Lab, kdy bylo analyzováno takřka 1 milion skenů.

Dříve platilo, že po použití skeneru bylo doporučeno, zda má zákazník volit řadu Supreme, Vapor nebo případně Nexus na základě tvaru jeho nohy. Nově, na základě vytvoření FITů, si zákazník zvolí řadu bruslí na základě stylů svého bruslení (buď Supreme nebo Vapor) a poté pouze zvolí FIT brusle, který mu nejlépe sedne na tvar jeho chodidla.

FIT 1 - úzká noha a nízký nárt

FIT 2 - středně široká noha a středně vysoký nárt

FIT 3 - široká noha a vysoký nárt

Video - Představení nových střihů bruslí Bauer od sezóny 2020/2021 naleznete zde

 

Všechny modely řady Vapor 2019/2020:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • 2X PRO - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

Všechny modely řady Vapor 2020/2021:

 • X2.5 - nabízená univerzální šířka přední části brusle pouze R (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.7 - nabízená šířka přední části brusle D i EE (střih brusle vhodný pro nízký nárt, půdorysně se brusle rozšiřuje od paty směrem k prstům)

 • X2.9 - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

 • 2X PRO - nabízené ve FIT 1, FIT 2 a FIT 3 (střih brusle je dán vybraným FITem)

Rozdíl představují výkonnostní modely Vapor X2.9, 2X a 2X PRO, které byly v sezoně 2019/2020 k dostání pouze v dřívějším značení D / EE, pro novou sezonu 2020/2021 jsou k dispozici ve FITech. Sehnat je ale i nyní lze ve "starším" značení D / EE.


Profilování bruslí HokejLevně.cz

 

Důležitost profilování bruslí

Profilování bruslí se stalo v zemích hokejových velmocí (Kanada, USA, Švédsko,...) součástí takřka každého hokejisty nebo i obecně bruslaře. Tuto skutečnost zachytila i značka Bauer, která započala od sezony 2020/2021 spolupráci se švédskou společností ProSharp, která je celosvětově známá díky výrobě automatických brusek, které jsou k vidění ve velké míře i v ČR. Tyto brusky umí nejen kvalitně brousit brusle, ale nabízí také možnost profilování nožů bruslí, které slouží k efektivnějšímu využívání vynaložené energie do bruslení a ke zlepšení techniky bruslení v návaznosti na styl bruslení každého jednotlivého hráče.

Nově se tedy otevírá možnost zakoupit 3 nejvyšší modely bruslí z nové kolekce Supreme 2020/2021 (3S, 3S PRO a Ultra Sonic) již rovnou naprofilované dle technologie značky ProSharp. Protože se jedná o kolekci Supreme, která je doporučována pro silovější bruslení a stabilitu, je zde využit profil QUAD, který je také vhodný pro silové bruslení a dobrou stabilitu.

Zpátky ale k podrobnostem o profilování bruslí. Profilovat brusle lze i dodatečně, tzn. pokud si zrovna neplánujete zakoupit výše uvedené 3 modely bruslí Bauer Supreme nebo Vapor nejnovějších kolekcí, které jsou již naprofilované, můžete si nechat naprofilovat i Vaše aktuální brusle. Profilů, které na své brusle můžete vybrat, je spoustu. Nejvíce používanými šablonami je již zmíněná šablona QUAD, která je vhodná pro silové bruslení, druhá nejběžnější šablona má název ZUPERIOR a hodí se pro dynamická bruslení. Novinkou je pak profil ELLIPSE, který přináší maximalizaci silového bruslení při zachování extrémní hbitosti.

Profilování obou nožů je vhodnější provádět současně, což ale umožňují pouze nože, které jsou samostatně vyměnitelné (vyndavací). Tento model bruslí tuto možnost neumožňuje, a tak je potřeba profilovat nejprve nůž jedné brusle a poté nůž druhé brusle. Nevýhodou může být drobná odchylka ve výsledku profilování obou nožů a delší časová náročnost.


Profilování bruslí profil 13 - HokejLevně.cz

Samostatný profil 13 ft

Jedná se o univerzální profil vhodný pro amatérské hokejisty a děti. Tento profil má po celé délce nože rádius 13 ft, který je vhodný pro dobrý odraz při delším skluzu. Většina bruslí, které nejsou naprofilované mají rádius zhruba 9 ft - 11 ft. Při naprofilování na 13 ft tedy dojde ke zploštění prostřední části nože, čímž se zvýší plocha nože, která je v přímém kontaktu s ledem. To má za výsledek celkové zlepšení stability.

Díky odrazu větší plochou dokážete stejně rychle bruslit s daleko mělčím žlábkem při zachování perfektní stability.

Více informací o profilování bruslí a výsledky našeho vlastního testování profilování naleznete v sekci Profilování bruslí

 


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

Tepelné tvarování bruslí

Model bruslí Bauer Vapor X2.7 Yth umožňuje tepelné tvarování ve speciální peci na brusle a slouží k lepšímu přizpůsobení bruslí na nohu každého hráče - více informací o tepelném tvarování

Při nákupu bruslí na jedné z našich kamenných prodejen má zákazník vždy vypečení zdarma.

 

 

 

 

 

 

V dětské (yth) kategorii bruslí je to s tepelným tvarováním jednotlivých modelů následovně:

 • Bauer X-LS a X-LP Yth - tepelné tvarování není možné, brusle se tvaruje vlastním teplem hráče při pohybu na ledě.

 • NS Yth - tepelné tvarování není možné, brusle se tvaruje vlastním teplem hráče při pohybu na ledě.

 • Vapor 3X Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.

 • Vapor 3X PRO Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.

 • Supreme 3S Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.

 • Supreme 3S PRO Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.

 • Vapor X2.7 Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.

 • Vapor 2X Yth - umožňují tepelné tvarování v peci. U bruslí se tvaruje pouze vnitřní výstelka.


Hokejové brusle Bauer Vapor X2.7 Youth

 

 

Nabízené varianty dětských velikostí a šířka bruslí

Jednotlivé modely bruslí jsou nabízeny buď ve všech velikostech (v celých číslech i v půlkách), nebo pouze v celých číslech. Jedná se o velikostní čísla výrobce, nelze přirovnávat k UK, US nebo EUR značení velikostí.

Model bruslí Bauer Vapor X2.7 Yth je nabízen v celých číslech i půlkách.

 • Pouze celá čísla: NS Yth

 • Všechny nabízené velikosti: X2.7 Yth a 2X Yth

Nižší modely bruslí Bauer se vyrábí pouze v jedné univerzální šířce bruslí (označováno R). U vyšších modelů je ovšem možné vybrat si ze dvou šířek bruslí, a to z varianty D nebo EE. Rozdíl v šířce bruslí je ovšem pouze v oblasti přední části brusle, nikoliv po celé délce brusle.

Šířka D je užší verze přední části brusle, šířka EE je širší typ přední části brusle.

 • Pouze univerzální šířka R: NS Yth

 • Obě šířky brusle D i EE: X2.7 Yth a 2X Yth

Měnitelný nůžNe
Novinka sezóny2019 / 2020
Při nákupu na všech prodejnáchPrvní broušení a vypečení ZDARMA
Při nákupu na prodejnách Mělník a Kladno3D skenování nohou ZDARMA
Produktová řadaBauer Vapor
Tepelné tvarováníAno, je možné v peci (tvaruje se vnitřní výstelka)
Věková kategorieDětská
Výkonnostní úroveňDětská střední úroveň
Značení bruslíD, EE, R
Profil nožeBez profilu
Střih bruslíPůdorysně rozšiřující se brusle od paty k prstům a nízký nárt
Diskuze je prázdná.
Přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

HokejLevně.cz využívá pro správu webové stránky soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod webu nezbytné, některé z nich nám pomáhají vylepšit váš uživatelský zážitek. Soubory cookies si můžete přizpůsobit podle sebe.

Více o GDPR

Souhlasím
Přizpůsobit nastavení